سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
تبلیغ تی وی

پاسخگوی احکام

اگه خانمی عادت ماهیانش هیمشه هفت روز باشه و بعد هفت روز پاک بشه ولی اخرین بار بعد هفت روز بازم لک ببینه باید اونو چی حساب کنه ؟

آیت الله خامنه ای :  لکه‌های بعد از دوران عادت ماهانه اگر خون نباشد حکم حیض را ندارد و اگر خون باشد اگر چه به‌صورت لکه‏‌هاى زرد رنگ و از ده روز تجاوز نکند همه آن لکه‌‏ها محکوم به حیض است

 

آیت الله مکارم شیرازی: چنانچه از ده روز بگذرد به مقداری که در ماههای قبل خون می دیده عادت ماهانه قرار می دهد، و بقیه حکم استحاضه دارد. و اگر از ده روز تجاوز نکد همه آن حیض محسوب می شود.

آیت الله سیستانی: تا ده روز تمام نشده هر خونى ببیند حیض است

آیت الله فاضل لنکرانی : اگر عادت هرماه هفت روز باشد و گاهی بعد از هفت روز لکه ببیند باید صبر کند؛ اگر قبل از ده روز پاک شود لکه های قبل از ده روز نیز حکم حیض را دارد. اگر از ده روز بیشتر شد یعنی لکه بینی بعد از ده روز نیز ادامه پیدا کرد دراین صورت همان هفت روز را عادت قرار دهد و لکه بینی بعد از هفت روز استحاضه حساب می شود و بعد از ده روز به احکام استحاضه عمل کند و نمازهایش را بخواند و نماز روزهایی را که بعد از روز هفتم نخوانده است قضا کند.


[ جمعه 91/11/20 ] [ 2:52 عصر ] [ سید علی ]
درباره وبلاگ

سید علی
بنده طلبه علوم دینی هستم و در خدمت دوستان و کاربران عزیر انجام وظیفه میکنم؛ امیدوارم به سهم خویش در ترویج و تبیین آموزه‌های دینی، بویژه در حیطه موضوع خودم احکام مفید و موثر باشم. به علت در خواست دوستان آیدی در خدمتشون قرار میگیره که خواستن از طریق چت بحث رو مستقیم ارائه می دهیم:ایمیل یاهو:
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 232
بازدید دیروز: 2325
کل بازدیدها: 1300592